Villain Lighting VIL-760LB-180C 180 Watt Cree LED 12600 Lumen Light Bar
Product image 1
Offering Power & Performance without The Price Tag!
180 Watt Cree LED 12600 Lumen
Specifications:
  • Operating Volt: 10-30V DC
  • Watts: 180W
  • Light Output: 12600 Lumens
  • Colour Temp: 6000K
  • Operating Temp: -40°C, 60°C
  • Beam Style: Spot & Flood Combo
  • LED's: x18 10W CREE
  • Lens: PC
  • LED Life Span: 50,000 Hours
  • Dimensions: 760 x 70 x 90mm
180 Watt Cree LED 12600 Lumen
Specifications:
  • Operating Volt: 10-30V DC
  • Watts: 180W
  • Light Output: 12600 Lumens
  • Colour Temp: 6000K
  • Operating Temp: -40°C, 60°C
  • LED's: x18 10W CREE
  • Lens: PC
  • LED Life Span: 50,000 Hours
  • Dimensions: 760 x 70 x 90mm