Victron Energy CYR020120430 24/48V-120A Cyrix-Li-Charge Battery Charger
Product image 1
Victron Energy CYR020120430 Specifications:
  • Continuous current and breaking capacity at 12V: 120A
  • Continuous current and breaking capacity at 24V: 120A
  • Breaking capacity at 48V: 40A
  • Control input: 13,7V / 27,4V / 54,8V
  • Current consumption when open: <4 mA
  • Protection category: IP54
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description