Infinity PRIMUS3000A PRIMUS 3000A 300W x 1 Amplifier
Product image 1
Infinity PRIMUS 3000A 300W x 1 Amplifier: Designed To Deliver Infinity’s Signature Sound In More Vehicles
Infinity PRIMUS3000A Features:
Value Engineered
Compact Footprint
Full On-Board Protection
Reliability
Input Sensitivity
Switchable Bass EQ
This provides an available bass boost at 45Hz of 6dB or 12dB, serving as a great tool to optimize subwoofer and loudspeaker performance based on location and enclosure type.
Cool Industrial Design
Black with grooved center panel, polished badge, black painted end panels and bottom.
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Infinity PRIMUS3000A Features:
Value Engineered
Compact Footprint
Full On-Board Protection
Reliability
Input Sensitivity
Switchable Bass EQ
Cool Industrial Design
Infinity PRIMUS3000A PRIMUS 3000A 300W x 1 Amplifier | Frankies Auto Electrics & Car Audio