STEDI ROOFBRK-13.9 Roof Rack Light Bracket (Pair) | Micro 13.9"
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
The Nitty Gritty.
In addition to the Rhino-Rack® and ARB Roof Racks, our Light Brackets are designed to suit any Roof Rack with an 8mm Channel Nut fitment.
Camp Enhancement
Multi-Compatibility
Long-Lasting Functionality
Built with durable 3mm Stainless Steel.
Dimensions:
Awning Mounting:
Specifications:
  • Material: 3mm Stainless Steel
  • Weight: 0.45kg
  • Only Compatible With: Micro V2 13.9 Inch 24 Led Flood Light
What's In The Box:
  • 2 x Roof Rack Light Brackets to suit Micro V2 13.9 Inch 24 LED Flood Light
  • 4 x M8 channel nuts
  • 4 x M8 x 21mm bolts
  • 4 x M8 spring washer
  • 4 x M8 flat washer
  • 1 x 5mm Allen key
Product Information
Shipping & Returns
Description
The Nitty Gritty.
Camp Enhancement
Multi-Compatibility
Long-Lasting Functionality
Dimensions:
Awning Mounting:
Specifications:
  • Weight: 0.45kg
What's In The Box:
  • 4 x M8 channel nuts
  • 4 x M8 x 21mm bolts
  • 4 x M8 spring washer
  • 4 x M8 flat washer
  • 1 x 5mm Allen key
STEDI ROOFBRK-13.9 Roof Rack Light Bracket (Pair) | Micro 13.9" | Frankies Auto Electrics & Car Audio