LED Autolamps EU38AMHD 12/24V Amber Side Marker With In Built Reflector
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
LEDAUT 12/24V Amber Side Marker With In Built Reflector
Features:
  • 3M Tape Fitting
  • Low profile Design
  • Inbuilt Reflex Reflector
  • ECE Road Approved
  • IP67 Rated
  • Voltage Range 12-24 Volt
  • 5 Year Warranty
  • 100mm x 38mm x 13mm
Specifications:
  • Type: Clearance / Marker Lamp
  • Unit of Measure: Each
  • Description: LEDAUT 12/24V Amber Side Marker With In Built Reflector
  • Warranty: Five Years
  • Depth / Thickness: 13mm
  • Length: 100mm
  • Voltage: 12 to 24
  • Width: 38mm
  • Colour: Amber
  • Light Style: Side Marker Light
  • Light Type: LED
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Features:
  • 3M Tape Fitting
  • Low profile Design
  • Inbuilt Reflex Reflector
  • ECE Road Approved
  • IP67 Rated
  • Voltage Range 12-24 Volt
  • 5 Year Warranty
  • 100mm x 38mm x 13mm
Specifications:
  • Unit of Measure: Each
  • Warranty: Five Years
  • Depth / Thickness: 13mm
  • Length: 100mm
  • Voltage: 12 to 24
  • Width: 38mm