HiTV 9SNNEW133INMNTM Ultra 13 Smart TV Pro 13.3" Entertainment System Headrest - Single
Product image 1
DOWNLOAD UNLIMITED GAME APPS SUITS ANY AGE GROUP
CROSSLINK & MIRROR
Share movies or online movies and TV shows from one screen to both two screens.
HiTV Ultra 13 Smart TV Pro Features:
  • 13.3" Automotive FHD IPS Panel (16:9) (4:3)
  • Adjustable bracket for universal fit, tilt pole
  • Automatically selects between PAL and ATSC systems
  • Built-In 3.5mm AV Input Jack
  • Built-In Dual Speakers
HiTV Ultra 13 Smart TV Pro Specifications:
  • Screen Size: 13.3"
  • Facial Panel Design: Ultra 13 Series
  • Installation Location: Back Seat
  • Headrest Pole Structure: Active Headrest Screen
  • Online Media: Smart TV (Pro)
  • Memory Size: 4.4GB
  • Built-In Dual Channel IR Transmitter:
    Ch A: 2.3MHz (Left) – 2.8MHz (Right)
    Ch B: 3.2MHz (Left) – 3.8MHz (Right)
  • Resolution: 1920 x 1080
  • Viewing Angle: >180°
  • Power Supply: DC +12V (10.6V - 15.8V)
  • Power Consumption: 12W
  • Operating Temperature: 14OF ~ 140OF
  • Weight: 1.25kg
CROSSLINK & MIRROR
  • Built-In 3.5mm AV Input Jack
  • Built-In Dual Speakers
  • Screen Size: 13.3"
  • Online Media: Smart TV (Pro)
  • Memory Size: 4.4GB
  • Resolution: 1920 x 1080
  • Viewing Angle: >180°
  • Power Consumption: 12W