Fusion RV-FR5250OEM 5.25" 100W Internal Dual Cone Speakers - Pair
Product image 1
Super Shallow Mounting Depth of Only 31.5mm, Making It Perfect For Installation Behind RV Panels!
5.25" 100W Internal Dual Cone Speakers
Engineered with an enhanced low-profile shallow mount basket for easy behind-panel installation, the mounting depth of 31.5mm (1-1/4") ensures the RV-FR5250 can be installed in almost any camper/RV.
Features:
  • 5.25" 2-Way Speaker
  • Max Power 100 Watts
  • Super Low-Profile Design
Specifications:
  • Size: 5.25"
  • Type: 2-Way Speaker
  • Power Handling - Max: 100W
  • Mounting Depth: 31.5mm (1-1/4")
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Features:
  • 5.25" 2-Way Speaker
  • Max Power 100 Watts
  • Super Low-Profile Design
Specifications:
  • Size: 5.25"
  • Type: 2-Way Speaker
  • Power Handling - Max: 100W
Fusion RV-FR5250OEM 5.25" 100W Internal Dual Cone Speakers - Pair | Frankies Auto Electrics & Car Audio