Victron Energy REL200100100 Energy Meter EM540 - 3 Phase - Max 65A/Phase
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Victron Energy Energy Meter EM540 - 3 Phase - Max 65A/Phase
There are several models available from Victron:
  • Victron VM-3P75CT energy meter (Ethernet and VE.Can - for three-phase, uses supplied CTs, max. 80A per phase)
  • ET112 (RS485 - for single-phase max. 100A)
  • ET340 (RS485 - for three-phase max. 65A)
  • EM24 Ethernet (Ethernet - for three-phase max. 65A)
  • EM540 (RS485 - for three-phase max. 65A)
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description