Victron Energy CTR140050100 Current Transformer 400A:50mA For MultiPlus-II (10m)Wire-end
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Product image 10
Victron Energy Current Transformer 400A:50mA For MultiPlus-II (10m)Wire-end
Current Transformer 100A:50mA for MultiPlus-II / MultiGrid-II to implement PowerControl and PowerAssist and to optimize self-consumption with external current sensing. See the MultiPlus-II datasheet for more details.
Note: Must be installed by a licensed electrician
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description