Victron Energy CIP136250010 MEGA-fuse 250A/32V - Package of 5 Pcs
Product image 1
Victron Energy MEGA-fuse 250A/32V - Package of 5 Pcs: The Fuse From Victron Energy Have Been Designed to Be a True Worldwide Product
Victron MEGA fuses provide circuit protection for high amperage applications.
Quantity: 5 per package
Victron Energy CIP136250010 Specifications:
  • Appr. Voltage Drop: 80 mV
  • Cold Resistance: 0,2 mΩ
Description
Quantity: 5 per package
  • Appr. Voltage Drop: 80 mV
  • Cold Resistance: 0,2 mΩ