Victron Energy BPC241331014 240V Bluetooth Smart Charger 24V 13A AU/NZ
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Victron Energy 240V Bluetooth Smart Charger 24V 13A AU/NZ: The Victron IP65 Blue Smart Chargers with are professional grade
Victron Energy BPC241331014 Features:
Applications:
Victron Energy BPC241331014 Specifications:
  • Brand: Victron
  • Model: Blue Smart IP65 Charger 24/13
  • Input Voltage: 230 VAC
  • Output system voltage: 24V
  • Charge current: 13A
  • IP Rating: IP65
  • Battery Connectors: M8 Eyelets Alligator Clips Cigarette Plug
  • Dimensions: L240 x W140 x H75
  • Weight: 1.9Kg
  • Warranty: 5 years
-65%
Description
Applications:
  • Brand: Victron
  • Input Voltage: 230 VAC
  • Output system voltage: 24V
  • Charge current: 13A
  • IP Rating: IP65
  • Weight: 1.9Kg
  • Warranty: 5 years
Victron Energy BPC241331014 240V Bluetooth Smart Charger 24V 13A AU/NZ | Frankies Auto Electrics & Car Audio