UniClutch UC10VFK-R10 Fitment Kit to Suit UniClutch
Product image 1
UniClutch Is a Revolutionary New Clutch System, Engineered & Manufactured in Australia
Features:
  • To Suit 10mm Recessed Application
  • Suits 240mm UniClutch
  • Suits 289mm PCD
  • Designed in Melbourne, Australia
  • 6 x Flywheel Mount Adapters
  • M8 x 1.25, 12.9 Grade, Pre Loctite UniClutch to Flywheel Bolts
  • Transmission Spline 29.0 x 26T
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Features:
  • Suits 240mm UniClutch
  • Suits 289mm PCD