Scosche HUD58OGC OBDII 5.8" Display Heads-up Multi-Color LED Vehicle
Product image 1
Reduce the Amount of Times You Take Your Eyes Off the Road Using This Device!
Display for Safer Driving
Programmable Alerts
Multi-Color Display
The display is projected in a multi-color 3.0” high-bright LED. The unit will automatically adjust the LED brightness for day/night-time driving.
Features:
  • Working voltage: 9-16V DC (12V DC/400mA)
  • Enviornment temp: -40 to 80c
  • Display: 5.8
  • Multicolor LED
  • Size: 5.35" x 3.15" x .6"
  • Weight: 110g
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Display for Safer Driving
Programmable Alerts
Multi-Color Display
Features:
  • Enviornment temp: -40 to 80c
  • Display: 5.8
  • Multicolor LED
  • Size: 5.35" x 3.15" x .6"
  • Weight: 110g
Scosche HUD58OGC OBDII 5.8" Display Heads-up Multi-Color LED Vehicle | Frankies Auto Electrics & Car Audio