Pioneer TS-B350PRO 3.5" 350W PRO Series Bullet Tweeter
Product image 1
Product image 2
Are You Ready to Go P.R.O.?
Tweet This
Features:
  • 250 Watts Max Power (100 Watts Nominal)
  • Titanium Diaphragm and Aluminum Die-Cast Chassis
  • Designed for High Sensitivity and High Power Handling
Specifications:
  • Size: 3.5"
  • Max. Music Power (Nominal): 250 W (100 W)
  • Frequency Response: 3,500 Hz to 27 kHz
  • Sensitivity (1 W/1 m): 100 dB
  • Impedance: 4 Ω
  • Mounting Depth: 1-3/4"
  • Cut-Out Dimensions: 3"
What's in the Box:
  • Pair of TS-B350PRO 3.5" P.R.O. Bullet Tweeter
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Are You Ready to Go P.R.O.?
Tweet This
Features:
Specifications:
  • Size: 3.5"
  • Impedance: 4 Ω
  • Mounting Depth: 1-3/4"
  • Cut-Out Dimensions: 3"
What's in the Box: