Parkmate RVM-043AFR Mirror Mount with CMD14N Digital CMOS Camera
Product image 1
Capture All Blind Spots in Your Path with this Parkmate RVM-043AFR
Features:
  • Butterfly mount
  • 170 deg viewing angle
  • Minimum illumination: 0.2 LUX
  • Waterproof grade: IP67 (protection against temporary immersion, water splash & dust)
  • Size: 18mm x 17mm
Specifications:
  • High resolution 4.3" TFT/LCD Display
  • Designed to replace factory glass mount mirror
  • 400 x 234 resolution
  • 16:9 aspect ratio
  • Auto switching PAL/NTSC
  • Auto brightness
  • Dual video inputs
Product Information
Shipping & Returns
Description
Features:
  • Butterfly mount
  • 170 deg viewing angle
  • Size: 18mm x 17mm
Specifications: