Orion Cobalt CO2400.1D2 Class D Monoblock Amplifier 4800 Watts
Product image 1
Power Description CO2400.1D2
RMS Watts @ 4 Ohm Mono 14.4V 600
RMS Watts @ 2 Ohm Mono 14.4V 1200
RMS Watts @ 1 Ohm Mono 14.4V N/A
Watts Nominal 2400
Max Music Power Watts 4800
Frequency Response 10Hz~400Hz(-3dB)
Signal Noise Ratio 90dB
Input Impedance 22K Ohm
Input Sensitivity 150mV~5V
T.H.D. <0.05%
Subsonic 25Hz
Low Pass Freq. 15Hz-400Hz
Phase 0° / 180°
Bass Boost 0~+18dB
Supply Voltage 11~15V DC
Dimensions(mm) 379x190x50
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Power Description CO2400.1D2
Watts Nominal 2400
Max Music Power Watts 4800
Signal Noise Ratio 90dB
Input Impedance 22K Ohm
Input Sensitivity 150mV~5V
T.H.D. <0.05%
Subsonic 25Hz
Low Pass Freq. 15Hz-400Hz
Phase 0° / 180°
Bass Boost 0~+18dB
Supply Voltage 11~15V DC