OEX ACX1325 | 1000Pc Black Nylon Cable Tie Kit – Heavy Duty, UV-Resistant, Multi-Size Assortment
Product image 7
OEX ACX1325 Features:
  • Made from Nylon 66 for added strength and stability
  • Assorted Pack Contains:
  • 2.4mm x 100mm - 2 Packs of 100
  • 3.6mm x 150mm - 2 Packs of 100
  • 4.8mm x 200mm - 4 Packs of 100
  • 3.6mm x 300mm - 2 Packs of 100
  • Total Pack Quantity: 1000
  • Colour: Black
  • UV Resistant
  • Supplied in a reusable zipper bag
  • Also available in a pack of 100: ACX1325-100
OEX ACX1325 Specifications:
  • Colour    Black
  • Item Type: Cable Tie
  • Material Type Nylon 66
  • Tie / Mount Type Nylon 66
  • Pack Qty 1000
  • Environmental    UV Resistant
  • Weight 1.138kg
Description
OEX ACX1325 Features:
  • Assorted Pack Contains: