LED Autolamps LB246ATMM 12-24 Volts Amber Emergency Mini Light Bar
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
LED Autolamps 12-24 Volts Amber Emergency Mini Light Bar
Features:
  • Heavy Duty Emergency Minibar
  • Tinted lens
  • High Brightness 1-Watt LEDs
  • 18 Selectable Flash Patterns
  • SAE/J845 Class 1 Compliant
  • ECE R65/ECE R10 IP65
  • Temp Range -40°C to +60°
  • 5-Year Warranty
Specifications:
  • Type: Rotating/Strobe Beacons
  • Unit of Measure: Each
  • Description: Amber Emergency Mini Light Bar, Tinted Lens with Amber leds, 18 selectable flash patterns, 12-24 Volts, 246mm x 171mm x 64mm, Magnetic Mount, Box, 5 Year Warranty
  • Warranty: Five Years
  • Length: 41
  • Width: 21.4
  • Height: 7.5
  • Housing Colour: Black
  • LED Colour: amber
  • Manufactured: in China (Taiwan)
  • Packaging: Box
  • Input voltage: from 12
  • Input voltage: up to 24
  • Outer Carton Quantity: 6
  • Weight: 1.8kg
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Features:
  • Heavy Duty Emergency Minibar
  • Tinted lens
  • High Brightness 1-Watt LEDs
  • 18 Selectable Flash Patterns
  • SAE/J845 Class 1 Compliant
  • ECE R65/ECE R10 IP65
  • Temp Range -40°C to +60°
  • 5-Year Warranty
Specifications:
  • Unit of Measure: Each