LED Autolamps 460ARWMB Stop/Tail/Indicator/Reverse Reflectors Lens 1.2m Cable
Product image 1
Stop/Tail/Indicator/Reverse Reflectors Lens 1.2m Cable
Features:
  • Medium Jumbo Design
  • Inbuilt Reflex Reflectors
  • ECE Road Approved
  • IP67 Rated
  • Voltage Range 12-24 Volt
  • 5 Year Warranty
  • 460mm x 130mm x 33mm
Specifications:
  • Voltage 12 or 24
  • Light Style Stop/Tail/Indicator/Reverse Light
  • Light Type LED
  • Mount Cnt to Cnt 280mm
  • Size 460 x 130 x 33mm
  • Lens Material Acrylic
  • Mount Surface
  • Environmental IP67
  • Compliance ECE
  • Base Material ABS
Product Information
Shipping & Returns
Description
Features:
  • Medium Jumbo Design
  • Inbuilt Reflex Reflectors
  • ECE Road Approved
  • IP67 Rated
  • Voltage Range 12-24 Volt
  • 5 Year Warranty
  • 460mm x 130mm x 33mm
Specifications:
  • Voltage 12 or 24
  • Light Type LED
  • Mount Cnt to Cnt 280mm
  • Size 460 x 130 x 33mm