LED Autolamps 40410MCU 12V Interior Strip Light Touch Sensor Switch MCU Circuitry
Product image 1
LED Autolamps 12V Interior Strip Light Touch Sensor Switch MCU Circuitry
LED Autolamps 40410MCU Features:
  • High Brightness SMD LEDs
  • Inbuilt On/Off Touch Sensor Switch
  • Low profile slimline design
  • Black or Silver Finish
  • Aluminium Housing
  • Polycarbonate Lens
  • 12 Volt Only
  • 3 Year Warranty
LED Autolamps 40410MCU Specifications:
  • Length 410mm
  • Voltage 12
  • Note Black finish with touch sensor. Light colour 6500K
  • Colour Black
  • Item Type Strip Light
  • Mount Type Surface Mount
  • Light Output 600 (Raw) / 474 (Effective) Lumens
  • Current 0.92A @ 12.8V
  • LEDs 20
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • High Brightness SMD LEDs
  • Low profile slimline design
  • Black or Silver Finish
  • Aluminium Housing
  • Polycarbonate Lens
  • 12 Volt Only
  • 3 Year Warranty
  • Length 410mm
  • Voltage 12
  • Colour Black
  • Item Type Strip Light
  • Mount Type Surface Mount
  • Current 0.92A @ 12.8V
  • LEDs 20
LED Autolamps 40410MCU 12V Interior Strip Light Touch Sensor Switch MCU Circuitry | Frankies Auto Electrics & Car Audio