LED Autolamps 200BSTIRMB 12/24V LED Stop/Tail/Indicator/Reverse Black Bracket
Product image 1
LED Autolamps 12/24V LED Stop/Tail/Indicator/Reverse Black Bracket
LED Autolamps 200BSTIRMB Features:
  • Original Design
  • ADR Road Approved
  • IP67 Rated
  • Voltage Range 12-24 Volt
LED Autolamps 200BSTIRMB Specifications:
  • Warranty One Year
  • 200mm X 50mm X 28mm
  • Voltage 12 To 24
  • Weight .2kg
  • Light Style Stop/Tail/Indicator/Reverse Light
  • Light Type LED
  • Mount Cnt To Cnt 160mm
  • Size 200 X 50 X 28mm
  • Current Stop: 0.29a, Tail: 0.09a, Indicator: 0.19a @ 13.8v
  • Mount Surface Mount
  • Connector Pre-wired
  • Environmental IP67
Description
  • Original Design
  • ADR Road Approved
  • IP67 Rated
  • Voltage Range 12-24 Volt
  • Warranty One Year
  • 200mm X 50mm X 28mm
  • Voltage 12 To 24
  • Weight .2kg
  • Light Type LED
  • Mount Cnt To Cnt 160mm
  • Size 200 X 50 X 28mm