LED Autolamps 200BSTIM Stop/Tail Indicator Lamp Multi With Black Bracket
Product image 1
LED Autolamps Stop/Tail Indicator Lamp Multi With Black Bracket
LED Autolamps 200BSTIM Features:
  • Original Design
  • ADR Road Approved
  • Ip67 Rated
  • Voltage Range 12-24 Volt
LED Autolamps 200BSTIM Specifications:
  • Warranty Five Years
  • 200mm X 50mm X 28mm
  • Voltage 12 To 24
  • Weight .16kg
  • Light Style Stop/tail/indicator Light
  • Light Type LED
  • Mount Cnt To Cnt 160mm
  • Size 200 X 50 X 28mm
  • Current Stop: 0.29a, Tail: 0.09a, Indicator: 0.19a @ 13.8v
  • Mount Surface Mount
  • Connector Pre-wired
  • Environmental Ip67
  • Compliance Stop: Crn35786, Tail: Crn35785, Indicator: Crn35784
  • Housing Colour Black
  • Packaging Blister Packaging
  • Input Voltage From 12
  • Input Voltage Up To 24
  • Inner Carton Quantity 25
  • Outer Carton Quantity 50
-65%
Description
  • Original Design
  • ADR Road Approved
  • Ip67 Rated
  • Voltage Range 12-24 Volt
  • Warranty Five Years
  • 200mm X 50mm X 28mm
  • Voltage 12 To 24
  • Weight .16kg
  • Light Type LED
  • Mount Cnt To Cnt 160mm
  • Size 200 X 50 X 28mm