Kenwood KSC-PSW10ST 10" 1200W Spare Tyre Subwoofer
Product image 1
Kenwood KSC-PSW10ST Features:
  • High Power Max.1200W Bass Sound
    • Class D amplifier built in
  • Clean Install in 15-16inch Tyre Cars
    • 6m long power cable, screw tap included
  • Sound Control with Remote Controller
    • With 5m long connection cable for on hand control
Kenwood KSC-PSW10ST Specifications:
  • Cone size: 10inch / 25cm
  • Max. Output Power: 1200W
  • Sensitivity (dB at 1m): 76dB
  • Frequency Response: 40Hz - 250Hz
  • Dimension: 360 x 147 x 360 mm (W x H x D)
  • NET Weight: 9kg
  • Audio Input: RCA, Speaker Level Input
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kenwood KSC-PSW10ST Features:
    • Class D amplifier built in
  • Cone size: 10inch / 25cm
  • Max. Output Power: 1200W
  • Sensitivity (dB at 1m): 76dB