KENWOOD KFC-PS170C 400W 17cm Performance Series Component Speaker System
Product image 1
KENWOOD KFC-PS170C: Deliver Clarity of Sound Like No Other in Their Market Range!
Equips high-density drivers with 170mm woofer and 25mm soft-dome tweeters to reproduce powerful and quick response bass with clear and dynamic vocals that remains true to the original recording!
Features:
  • 400W Peak Input Power
  • 80W Rated Input Power
  • Wide Etched PP Woofer Cone
  • Convex Shape PP+Mica+Carbon Cap
  • Swivel Type 25mm Soft Dome Tweeter Able
  • Audiophile Grade External Network Box
-65%
Description
Features:
  • 400W Peak Input Power
  • 80W Rated Input Power
  • Wide Etched PP Woofer Cone
KENWOOD KFC-PS170C 400W 17cm Performance Series Component Speaker System | Frankies Auto Electrics & Car Audio