FLI FL800.4-F1 Loaded Series 800W 4-Channel Power Amplifier
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Offers Superb Sound Quality With Its Cutting Edge Technology, Style & Features!
Loaded 800W 4-Channel Power Amplifier
Features:
  • Bass boost provides up to 12dB at 45Hz
  • High and low-level inputs
  • All new Fli design for durability and style
  • Onboard crossovers
  • Auto-detect switch on the function
Specifications:
  • Fuse Rating: 25A x 2
  • Type: 4/3/2 Channel Stereo
  • Max Power: 800W
  • 4Ω Stereo: 4 x 80W RMS
  • 2Ω Stereo: 4 x 100W RMS
  • 4Ω Mono: 2 x 200W RMS
  • Dimensions: (H) 51mm x (W) 350mm x (D) 180mm
  • Weight: ‎3.10kg
Product Information
Shipping & Returns
Description
Features:
  • High and low-level inputs
  • Onboard crossovers
Specifications:
  • Fuse Rating: 25A x 2
  • Type: 4/3/2 Channel Stereo
  • Max Power: 800W
  • 4Ω Stereo: 4 x 80W RMS
  • 2Ω Stereo: 4 x 100W RMS
  • 4Ω Mono: 2 x 200W RMS