Axis BA102SMART 87 - 102dB Self Volume Adjusting Back-Up Alarm
Product image 1
BA102 SMART Self-Adjusting Back-Up Alarm
Axis BA102SMART Features:
  • 82 - 102dB
  • White Noise Squawk
  • Ideal for Commercial Vehicles
Axis BA102SMART Specfications:
  • Power: 15W
  • Sound Level: 82 - 102dB
  • Sound: White Noise Squawk
  • Voltage: 9 - 32V
  • Current: 300mA
  • Protection: IP67 Dust & Waterproof
  • Housing: Nylon Epoxy Encapsulated
  • Bracket: 102mm (Wide)
  • Dimensions: 69mm (H) x 70mm (W) x 40mm (D)
  • Weight: 0.50kg
Product Information
Shipping & Returns
Description
Axis BA102SMART Features:
  • 82 - 102dB
  • White Noise Squawk
Axis BA102SMART Specfications:
  • Power: 15W
  • Sound Level: 82 - 102dB
  • Sound: White Noise Squawk
  • Voltage: 9 - 32V
  • Current: 300mA
  • Bracket: 102mm (Wide)