Product image 1
PowerCore 20000 PD B2B
Power, Delivered
Charge any USB-C device at unprecedented speed, and keep going for longer than ever before. Unlike a lot of USB-C portable chargers, PowerCore Speed PD series delivers full power delivery support at 22.5W for devices like USB-C powered laptops.
Dual Ports
PowerIQ
MultiProtect
Ultra-High Capacity
High-Speed Charging Technology
Specifications:
  • USB-C Output Power 5V=3A, 9V=2.6A, 15V=1.6A, 20V=1.1A
  • USB-A Output Power 5V=2A
  • Capacity mAh 20100
  • Charging Ports 2
  • Colour Black
  • Length 168mm
  • Width 62mm
  • Height 22mm
  • Weight 360g
What's In the Box:
  • Anker 20000mAh PowerCore Speed PD B2B Powerbank - A1275Z11 (Black)
Product Information
Shipping & Returns
Description
PowerCore 20000 PD B2B
Power, Delivered
Dual Ports
PowerIQ
MultiProtect
Ultra-High Capacity
High-Speed Charging Technology
Specifications:
  • USB-A Output Power 5V=2A
  • Capacity mAh 20100
  • Charging Ports 2
  • Colour Black
  • Length 168mm
  • Width 62mm
  • Height 22mm