Aerpro AMPFMT35 4 Channel FM Transmitter
Product image 1
4 Channel FM Transmitter
Features:
  • Suits all devices with a 3.5mm outputs
  • 12/24 input compatible
Specifications:
  • Selectable Operating Frequencies 88.1,88.3,88.5,88.7 MHz
  • Audio Frequency range 20Hz - 18KHz
  • Current 100mA max.
  • 3.5mm Audio input jack
  • Plugs into Car 12V socket
  • Power Supply: DC 12 - 24v
Product Information
Shipping & Returns
Description
4 Channel FM Transmitter
Features:
  • 12/24 input compatible
Specifications:
  • Current 100mA max.
  • 3.5mm Audio input jack
  • Plugs into Car 12V socket